BESTMER Açılış ve Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

28 Ağustos 2014 tarihinde gerçekleştirilen BESTMER İmza Töreni ile resmen başlayan BESTMER Projesi için projeyi destekleyen T.C. Kalkınma Bakanlığı, İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) ve Ege Üniversitesi ile proje paydaş / iştirakçisi olan Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM), Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü, Ege Ormancılık Araştırma Enstitüsü, Türk Standartları Enstitüsü, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Biyogaz Yatırımları Geliştirme Derneği (BİYOGAZDER), Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) ve özel sektörden pek çok firmanın katılımıyla BESTMER Açılış ve Bilgilendirme Toplantısı 6 Nisan 2015 günü gerçekleştirildi.

NZMI8746

Toplantıda Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü adına Enstitü Müdürü ve BESTMER Proje Yöneticisi Prof. Dr. Günnur KOÇAR, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer YILMAZ, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Ramazan USTA ve  İzmir Valisi Mustafa TOPRAK konuşma yaptı.

Konu ile ilgili TV Ege‘de “BESTMER Yenilenebilir Enerji için Çalışacak” başlığı ile yayınlanan haberde BESTMER Açılış ve Bilgilendirme Toplantısı’nda yapılan açılış konuşmalarına yer verildi.

Basında BESTMER Açılış ve Bilgilendirme Toplantısı ile ilgili yer alan diğer bazı haberleri aşağıda bulabilirsiniz.