Kategori Arşivleri: Güncel

26 Eyl

Enerji Stres Testi Çalıştayı

Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü-Biyokütle Enerji Sistemleri ve Teknolojileri Merkezi(BESTMER) bünyesinde, 5 Ekim 2018 tarihinde, TÜBİTAK desteği ile “Enerji Stres Testi Çalıştayı” gerçekleştirilecektir. Çalışmanın kapsamı; ulusal enerji arzında yaşanacak olası problemler için konusunda uzman kişilerin görüşlerinin alındığı ve farklı senaryolar eşliğinde alternatif eylem planlarının oluşturulmasının sağlandığı bir arama çalıştayı şeklindedir. Ek’te programı verilen çalıştaya, uyarlanan

Read More
08 Haz

BESTMER ve BestKulüp’ten Biyogaz’da Sucuk

BESTMER ve Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü BESTMER Öğrenci Kulübü BestKulüp ile birlikte yenilenebilir enerji biyogaz ile piknik düzenlendi. Konu ile ilgili Ege Üniversitesi TV‘nin ‘Yenilenebilir Enerji’ ‘Yenilenebilir Enerji’ ile Buluştu Haberi‘nde bulabilirsiniz.  

Read More
07 Haz

ICCI 2016’ya Katıldık

27 – 29 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen 22. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı‘na katıldık. Fuar’da yer alan BESTMER standından ve fuardan anlar:

Read More
10 Ağu

Prof. Dr. Günnur Koçar SYK2015’e Katıldı.

EÜ Güneş Enerjisi Enstitüsü Müdürü ve BESTMER Proje Yöneticisi Prof. Dr. Günnur Koçar 14 Ekim 2015 günü Bursa’da gerçekleştirilen Sürdürülebilir Yaşam Konferansı (SYK) 2015‘e Enerji, Emisyon ve Çevresel Etki ‘Doğayı Yarınlara Saklıyoruz’ başlıklı oturuma konuşmacı olarak katıldı. BursaGaz Sürdürülebilirlik Platformu tarafından düzenlenen etkinlik hakkında detaylara YasaminSesiniDuymak.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Read More
rokettube